Zajęcia taneczno – baletowe


Zajęcia taneczno-baletowe dla dzieci to podstawowe ćwiczenia taneczne wzbogacone o zabawy, wpływające na równowagę, postawę, zgrabną sylwetkę i wzmocnienie ciała. Taniec klasyczny rozwija koordynację ruchową, ale też wspomaga leczenie wad postawy i płaskostopia podłużnego. Balet kształtuje, usprawnia i wzmacnia ciało. Balet dla dzieci, jak każdy inny rodzaj tańca, uczy płynności ruchów, zręczności, wdzięku, wpływa na poprawienie koncentracji i samodyscypliny oraz zachęca do inwencji twórczej. Zajęcia grupowe mają wpływ na kształtowanie charakteru, np. dzieci zamknięte w sobie pokonują nieśmiałość. Balet uwrażliwia na muzykę, wprowadza w świat piękna.

Zajęcia prowadzone przez Paulinę Skarbowską.

Paulina Skarbowska – instruktorka tańca i choreograf.

Od 15 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do występów na scenie, ucząc podstaw techniki tańca, wrażliwości muzyczno-ruchowej, koordynacji, ekspresji w tańcu oraz pracy w grupie.

Choreografie tworzy w oparciu o różne techniki i style taneczne, a w szczególności jazz, latino, disco oraz muzykę klasyczną.

Oprócz zespołów tanecznych zajmuje się również prowadzeniem kursów tańca użytkowego i indywidualnych lekcji pierwszego tańca dla par, zajęć ruchowych dla rodziców z małymi dziećmi, zajęć tańca nowoczesnego dla dorosłych.