Taniec nowoczesny NOWOŚĆ!


Co to jest TANIEC NOWOCZESNY?

Taniec nowoczesny to bardzo dynamicznie rozwijający się styl taneczny w którym kroki i figury zaczerpnięte zostały z wielu różnych rodzajów tanecznych. Dzięki temu taniec ten jest niezwykle uniwersalny, różnorodny oraz wszechstronny. Taniec nowoczesny jest bardzo dynamiczny, wymaga od tancerzy niezwykłej kondycji i koordynacji ruchów, które muszą być bardzo wyraziste. W choreografii mogą mieć miejsce elementy akrobatyki , jazzu, funky i hip-hopu. Występują tu również podstawowe kroki baletu, które mają szerokie zastosowanie w tańcu nowoczesnym i są nieodłącznym elementem każdego układu. Grupowa nauka tańca polega nie tylko na poznawaniu różnych technik ale jej główny cel stanowi nauka grupowej choreografii tanecznej.

Zajęcia prowadzi: Magdalena Koś

Magdalena Koś – Instruktorka tańca współczesnego, miłośniczka szybszych rytmów.
Ukończyła 2-letni kurs kwalifikacyjny II-go stopnia z dziedziny tańca współczesnego, posiada klasę taneczną A w tańcach latynoamerykańskich i klasę B w tańcach standardowych.
Brała udział w licznych turniejach tańca towarzyskiego o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, trzykrotnie stanęła na podium w Pucharze Okręgu Podkarpackiego. Wychowanka STS AKSEL w Rzeszowie, szkolili ją również: Arkadiusz Pavlocić, Andrej Mosejcuk i Kamila Kajak-Mosejcuk, Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka, Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz. Osoba, która radością i uśmiechem zawsze dzieli się ze swoimi kursantami, ucząc ich, że taniec to najlepszy sposób na przekazywanie pozytywnej energii.
Ukończyła kurs pedagogiczny i prowadzi zajęcia dla dzieci już od 4 roku życia, młodzieży i dorosłych.
Obecnie jest instruktorem na Rzeszowskich parkietach reprezentując Studio Tańca SENSO.