Taniec nowoczesny NOWOŚĆ!


Co to jest TANIEC NOWOCZESNY?

Taniec nowoczesny to bardzo dynamicznie rozwijający się styl taneczny w którym kroki i figury zaczerpnięte zostały z wielu różnych rodzajów tanecznych. Dzięki temu taniec ten jest niezwykle uniwersalny, różnorodny oraz wszechstronny. Taniec nowoczesny jest bardzo dynamiczny, wymaga od tancerzy niezwykłej kondycji i koordynacji ruchów, które muszą być bardzo wyraziste. W choreografii mogą mieć miejsce elementy akrobatyki , jazzu, funky i hip-hopu. Występują tu również podstawowe kroki baletu, które mają szerokie zastosowanie w tańcu nowoczesnym i są nieodłącznym elementem każdego układu. Grupowa nauka tańca polega nie tylko na poznawaniu różnych technik ale jej główny cel stanowi nauka grupowej choreografii tanecznej.

Zajęcia prowadzi: Magdalena Chlebek

Dyplomowana instruktorka tańca i choreograf ze specjalnością w prowadzeniu zespołów tanecznych.

Od 13 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do występów na scenie, ucząc podstaw techniki tańca, wrażliwości muzyczno-ruchowej, koordynacji, ekspresji w tańcu oraz pracy w grupie.

Choreografie tworzy w oparciu o różne techniki i style taneczne, a w szczególności jazz, modern, latino, disco.

Oprócz zespołów tanecznych zajmuje się również prowadzeniem kursów tańca użytkowego i indywidualnych lekcji pierwszego tańca dla par, zajęć ruchowych dla rodziców z małymi dziećmi, zajęć tańca nowoczesnego dla dorosłych.